Przykłady kierunków zamawianych.
kierunek studiów Zarządzanie zasobami ludzkimi - kadry i płace to możliwość zyskania dyplomu
Kierunki zamawiane obejmują studia techniczne, matematyczne i przyrodnicze. Objęte są one programem pilotażowym o nazwie „Zamawianie kształcenia na kierunkach technicznych, matematycznych i przyrodniczych”, który rozpoczął się 1 października 2008 roku na podstawie zarządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Barbary Kudryckiej.
Z roku na rok zmieniają się kierunki objęte tym programem, jednakże praktycznie zawsze dotyczy on takich kierunków jak: automatyka i robotyka, biotechnologia, budownictwo, chemia, energetyka, fizyka techniczna, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, ochrona środowiska, wzornictwo, czy inżynieria chemiczna.
Kierunki te traktowane są w sposób szczególnych, gdyż na polskim rynku pracy występuje spory niedostatek specjalistów z wyżej wymienionych dziedzin. Są to specjalności szczególnie istotne dla rozwoju konkurencyjnej i innowacyjnej gospodarki, dlatego też studenci tych kierunków, po skończeniu studiów, nie będą mieli problemów ze znalezieniem pracy.
Nowoczesne studia fotograficzne to dobry wybór dla twórców contentu. nowa posada w urzędzie to Asystent rodziny
Polecane artykuły
Budownictwo i kierunki z nim związane
zarządzanie studia magisterskie studia Grafika projektowa Poznań Do kierunków zamawianych na polskich uczelniach często zalicza się budownictwo. Jest to dziedzina nauk ścisłych zajmująca się dość szeroko rozumianą inżynierią budowlaną. Są to studia dość wymagające, zwłaszcza na pierwszym roku, gdzi
Dlaczego warto studiować na kierunkach zamawianych?
product manager marketingGrafika projektowa studia podyplomowe Poznań to dobra inwestycja w siebie Kierunki zamawiane są pewnego rodzaju wyróżnieniem dla studenta, gdyż jest studentem kierunku, na którym otrzymuje on z uczelni dofinansowanie i pomoc. Studenci mogą brać udział w dodatkowych zajęciac